Jdi na obsah Jdi na menu
 


2010/2011

22. 11. 2012

 V loňské sezoně se Euroclub umístil na historickém 3. místě v celé soutěži a naznačil tak že spojení klubů byl velice dobrý nápad.

Zápasy v sezoně 2010/2011 :

  Stonařov : Euroclub 0:5 (Smrčka, Rejcha, Rod, Kameník, Herkner)
  Euroclub : Flyers 4:6 (Forst, Procházka, Ivan, Tausch)
  Rebels : Euroclub 4:6 (Ivan, Herkner, Rod, Procházka 2, Forst)
  Euroclub : Berseckers 4:0 (Herkner, Rod, Rejcha (pen.), Procházka)
  Hodice : Euroclub 3:0
  Euroclub : Mahulena 1:0 (Svěrák)
  Trilladora : Euroclub 6:5 (Rod 2, Svěrák, Forst, Pěnička)
  Pohoda : Euroclub 4:3 (záznamy se ztratily)
  Euroclub : KKO 2:3 (záznamy se ztratily)
  Orel : Euroclub 2:5 (záznamy se ztratily)
  Euroclub : KP Telč 4:2 (záznamy se ztratily)
  Finálová skupina:
  Berseckers : Euroclub 6:2 (záznamy se ztratily)
  Euroclub : Pohoda 5:4 (záznamy se ztratily)
  Flyers : Euroclub 0:5 (kontumace)
  Euroclub : Mahulena 1:1 (Sommer)

             Euroclub : Hodice 4:5 (Sommer, Smrčka, Rod, Pěnička)

Ohlédnutí za sezónou 2010/2011

 Letošní sezóna zimní futsalové ligy bude navždy zapsána tučným písmem v historických análech Euroclubu. Sezóna oproti předešlým byla zcela jiná a to zejména díky totální přestavbě klubu. V posledních dvou ročnících Euroclub tápal soutěží, vychutnával si hořké kalichy plné proher a posledních umístění ve všech možných disciplínách futsalu. Euroclub zejména doplácel na nespolehlivost hráčů, kteří za sezónu přišli například jen na jeden hrací den. Jmenovat tyto jedince není potřeba. Po dvou sezónách, kdy Euroclub skončil na posledních příčkách soutěže, přišla rezolutní otázka. Jak dál?

Jít do další sezóny se soupiskou plnou hráčů a o víkendových hracích dnech opět nemít na lavičce žádného hráče na střídaní? Ne. Euroclub se rozhodl spojit zbylé jádro s týmem Twisters, který v předešlé sezóně měl také problémy s docházkou hráčů. V letních měsících proběhlo několik sezení s vedením týmu Twisters a nakonec se obě strany dohodly na sloučení týmu, který bude v další sezóně vystupovat jako Euroclub Třešť.

Očekávání od nadcházející sezóny bylo střízlivé. Důležité pro obměněný tým bylo předvádět dobré výkony a semtam urvat nějaké body. Možná trochu optimistické očekávání se změnilo opět ve skutečnost po přípravném zápase, který proběhl před sezonou, v němž Euroclub dostal dvanáctibrankový výprask od Playmakers. Nicméně na přátelský zápas jsme museli rychle zapomenout a začít se soustředit na mistrovská utkání.

Hned první hrací den však Euroclub ukázal, že letošní sezónu to nebude ten tým, proti kterému dříve soupeři nepolemizovali o možné výhře, nýbrž o počtu vstřelených branek. Ano, Euroclub v předchozích sezónách dostával příděly, ale této tradici dal Euroclub hned v prvním zápase sbohem, protože deklasoval Stonařov 5:0 a Pěnička v bráně ukázal, že letos bude právě on ta největší jistota v řadách Euroclubu. Druhý zápas v první hrací den Euroclub měřil síly s Flyers. Okresními hvězdami nabitá sestava hrála s Euroclubem vyrovnanou partii a i přesto, že výsledek nakonec skončil 6:4 pro jihlavské letce, tak hráči Euroclubu předvedli zejména druhý poločas dobrý výkon a jenom potvrdili možnou vizi – letošní Euroclub bude jiný.

Velká očekávání přišla další hrací den, který byl naplánován na 19.12.2010. V tento den Euroclub sehrál utkání s týmem Rebels, který přehrával celý zápas, nicméně v poslednách minutách si nechal vstřelit dva laciné góly a tak nakonec byl rád za výsledek 6:4. Druhý zápas však byl o poznání těžší. Proti Euroclubu nestál nikdo jiný než ambiciózní tým Berseckers, který byl před začátkem soutěže asi největším favoritem. Euroclub však do zápasu nastoupil nesměle. Na začátku předvedl několik skvělých zákroků ze svého arzenálu Libor Pěnička a i díky němu byla na hřišti vidět vyrovnaná partie, která však postupem času pomalu ale jistě spadala do režie Euroclubu, který dobře bránil a hlavně trestal chyby soupeře. A těžko říct, jestli se někdo z přítomných v městské sportovní hale nedivil konečnému výsledku – 4:0 pro Euroclub.

Euroclub tak po prvních 4 zápasech okupoval druhou příčku soutěže. Přišly další zápasy, některé úspěšné některé méně. Euroclub prohrál s Hodicemi 0:3, prohrál i s dalšími outsidery jako Trilladora nebo KKO. V těchto zápasech se ukázala někdy přítomná nedisciplinovanost hráčů, zejména pak obránců. Přišly ale i další výhry, tradiční souboj s Orly byla letos jasná záležitost. A konečně přišly i body ze zápasů s Mahulenou, které tuto sezónu nepomohly ani vymyšlené penalty či nadržování z kocoviny střízlivějícího Cvacha. Právě ve vyhroceném zápase s pankovým klubem se ukázalo, jak důležitým článkem je Lubomír Svěrák, který bezchybnou hrou a vstřeleným gólem dovedl Euroclub k hubenému vítězství 1:0.

Po základní části futsalové soutěže tedy Euroclub končí na velice dobré čtvrté příčce. Velice zajímavou statistikou byl i fakt, že Euroclub obdržel vůbec nejméně branek z celé soutěže. Na tomto nese samozřejmě velký podíl většinou skvěle chytající Libor Pěnička. Do finálové soutěže tedy Euroclub postoupil spolu s Berseckery, Mahulenou, Flyers, Pohodou a Hodicemi.

Poněkud nešťastné finálové rozlosování katapultovalo sotva postupující tým Hodic najednou do čela celé soutěže. Ve finálové fázi se započítávaly výsledky s přítomnými týmy i ze základní části. Euroclub tedy šel do těchto bojů již s 6 body za výhry nad Berseckery a Mahulenou. Možná i nepříliš spravedlivé finálové rozlosování mohlo za to, že finálová skupina nebyla tak atraktivní jak být měla. Euroclub si v ní poradil s Pohodou, která však nastoupila se značně jinou sestavou, než v základní části. Naopak tentokrát prohrál s Berseckery, kteří opravdu byli hodně bití na systému rozlosování, protože ani pět výher ve finálové skupině jim nakonec nestačilo k prvenství. Dále se kontumoval zápas s Flyers Jihlava, kteří se vůbec nedostavili k utkání.

Poslední hrací den však měl velký náboj. Jak pro Euroclub, tak pro Mahulenu, kteří mezi sebou sehrály boj o 3. místo, ale i pro Berseckery a Hodice. Ty právě sehrály dvojzápas s Mahulenou a Euroclubem. Pokud by v jednom z nich zaváhaly, soutěž vyhrávají Berseckeři. V prvním zápase tedy Euroclub měřil síly s Mahulenou a tentokrát se oba týmy rozešly remízou 1:1. V dalším zápase pak Euroclub mohl promluvit do konečného umístění. Nicméně nezávisle na možných vítězích soutěže hrál zejména pro sebe. S Hodicemi předvedl vyrovnaný duel a ačkoliv zápas skončil 4:5, Euroclub za sebou zanechal dobrý výkon. Hodice díky tomuto výsledku vyhrály celou soutěž a v diváckých ochozech sedící představitelé Berseckerů se museli spokojit s druhým místem.

Euroclub tedy sezónu 2010/2011 zakončil nad všechna očekávání a nakonec se radoval ze třetího místa. Před sezónou zde na stránkách probíhala anketa, ve které jste mohli volit ironickou odpověď – Euroclub pojede jako válec a bude bojovat o přední příčky soutěže – z této původní ironie se nakonec téměř stala skutečnost. Euroclub začal novou éru.

 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář