Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pravidla pro sezonu 2012/2013

27. 11. 2012

 1) Povinná výstroj: tričko nebo dres stejné barvy, chrániče, štulpny, označení kapitána

 
2) Pokud skončí míč za postranní čárou (aut) nebo za brankovou čárou (roh) - rozehrává se nohou, protihráč musí být ve vzdálenosti pěti metrů a na rozehrání jsou čtyři vteřiny, míč musí být umístěn přesně na čáře a hráč musí být oběma nohama mimo hrací plochu – pokud dojde k porušení pravidla mužstvo ztrácí míč ve prospěch soupeře.
Protihráč má automaticky povinnost zaujmout pozici ve vzdálenosti minimálně 5 metrů od míče. Pokud bude v menší vzdálenosti, ale nebude vyvíjet žádnou aktivitu,tak nebude trestán. Pokud, ale hráč úmyslně zasáhne do hry  bude toto klasifikováno jako přestupek (faul) a hráč obdrží žlutou kartu.
 
3) Pokud skončí míč za postranní nebo brankovou čárou rozehrává se nohou (s výjimkou autu za brankovou čárou – v tomto případě rozehrává brankář rukou). Protihráč musí být ve vzdálenosti pěti metrů a na rozehrání jsou čtyři vteřiny. Míč musí být umístěn přímo na čáře a hráč musí být oběma nohama mimo hrací plochu.
 
4) Brankář může míč vyhodit rukou přes polovinu hřiště.
 
5) Pokud brankář udělá přestupek proti pravidlům mimo brankoviště, tak je posuzován takto:
- za každou ruku kope soupeř pokutový kop
- brankář posuzován jako každý jiný hráč – pokud zabrání vstřelení branky, tak následuje vyloučení, jinak žlutá karta
 
6) Brankář může mít míč na vlastní polovině v držení maximálně 4 vteřiny a do té doby ho musí rozehrát. Znovu se může míče dotknout až v případě, že se již míče dotkl hráč soupeřova mužstva a nebo míč překročil středovou čáru – v případě porušení se kope z hranice brankoviště nepřímý kop. Toto platí i v případě, že brankář rozehrává míč rukou (při opuštění hřiště za postranní čáru).
 
7) Pokutový kop se kope z oblouku brankoviště
 
8) Akumulované fauly – každé mužstvo může mít maximálně 5 faulů za poločas, za šestý a každý další se kope 10 metrový trestný kop na branku. Při prvních pěti faulech je možné stavět ze hráčů zeď, u dalších se kope bez této zdi. Pokud je 6. a další faul ve větší vzdálenosti než je 10 metrů od branky, musí se kop zahrávat ze vzdálenosti 10 metrů. V případě, že je 6. nebo další faul ve vzdálenosti bližší než je 10 metrů se rozhodne mužstvo, která má kop provádět zda bude rozehrávat z tohoto místa a nebo ze vzdálenosti 10 metrů (místo na 10m kop si vybírá a při tomto kopu nelze rozehrávat, ale musí se střílet na branku). Za akumulovaný faul je považován každý přestupek proti pravidlům. Při poskytnutí výhody je faul normálně započítáván.
 
9) Malá domů – jako v kopané, ale po odehrání míče brankařem platí ustanovení 5)
 
10) Skluzy
- pokud je protihráč dostatečně daleko a nedojde vůbec ke kontaktu – v pořádku
- pokud je protihráč vzdálen od míče, ale po odehrání dojde ke kontaktu – žlutá karta
- zezadu a v případě, že dojde bezprostředně ke kontaktu – červená karta
 
11) Střídání – hráči mohou střídat pouze z poloviny hřiště, která je u jejich střídačky. Nejdříve hráč opustí hřiště a teprve potom může na hřiště vstoupit hráč, který ho nahradí. V případě, že dojde k špatnému střídání je žlutou kartou potrestán hráč, který na hřiště vbíhá
 
12) Nejnižší počet hráčů:
      a) k utkání musí nastoupit mužstvo v minimálním počtu 4 + 1
      b) po zahájení může počet hráčů mužstva klesnout maximálně na počet 2 + 1. Pokud počet hráčů                  klesne pod tuto hranici prohrává mužstvo s nízkým počtem hráčů kontumačně 5 : 0 (v případě, že                stav utkání v tuto chvíli je pro postižené hosty nepříznivější než 5 : 0 zůstává v platnosti výsledek              dosažený na hřišti)
   
13) Napomínání:
-  1. žlutá karta – za běžný faul – hráč pokračuje v utkání
- 2. žlutá karta – za běžný faul – potom následuje červená karty a hráč nedohraje utkání – hráč nehraje automaticky 1 následující utkání
- Přímo červená karta: 
- za hrubý faul, nebo urážku rozhodčího bez hanlivých výrazů – hráč nedohraje utkání a nehraje 
   minimálně 1 následující utkání
- za urážku rozhodčího s použitím hanlivých úrazů a za úmyslné zhranění protihráče – hráč      
  nedohraje utkání a nehraje minimálně následující 3 utkání    
Po červené kartě hraje mužstvo celé 2 minuty v oslabení, potom je počet hráčů doplněn
 
14) Nejnižší počet hráčů:
      a) k utkání musí nastoupit mužstvo v minimálním počtu 4 + 1
      b) po zahájení může počet hráčů mužstva klesnout maximálně na počet 2 + 1. Pokud počet hráčů                  klesne pod tuto hranici prohrává mužstvo s nízkým počtem hráčů kontumačně 5 : 0
        (v případě, že stav utkání v tuto chvíli je pro postižené hosty nepříznivější než 5 : 0 zůstává                          v platnosti výsledek dosažený na hřišti)
  
15) Účast v soutěži
- Do soutěží bude zařazen pouze ten tým, který bude mít před zahájením turnaje zaplaceno startovné (bud v hotovosti nebo převodem na účet) a bude odevzdaná soupiska hráčů.
- Hráč může nastoupit pouze za jeden tým v rámci zimní futsalové ligy. Hraní za více týmů bude považováno za neoprávněný start, za který bude následovat disciplinární trest pro hráč (4 utkání) a kontumace výsledku.
- V případě zřízení B týmu nemohou  „áčko“ a „béčko“ jednoho mužstva hrát ve stejné skupině. Mužstva 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář